Русский Українська English

Кафедра теоретичної та прикладної механіки

О.М. Діннік
О.М. Діннік

Організатором кафедри теоретичної механіки у Дніпропетровському державному університеті був видатний вчений, заслужений діяч науки і техніки УРСР, академік АН СРСР і АН УРСР, професор Олександр Миколайович Діннік. Він же був ініціатором і активним учасником організації механічного відділення при Дніпропетровському державному університеті.

О.М. Діннік як засновник наукової школи в галузі прикладної теорії пружності на Україні був прибічником багатогранного развитку механіки в нашій країні. З його ініціативи 1933 року на фізико-математичному факультеті Дніпропетровського університету були одночасно відкриті кафедра теоретичної механіки, кафедра теорії пружності та кафедра аеромеханіки. Загальне керівництво науковою діяльністю співробітників усіх кафедр механіки ДДУ здійснював академік Діннік А.Н.

Кафедрой теоретичної механіки в різні роки завідували відомі вчені та педагоги:

Зараз кафедрою завідує В.В. Лобода – доктор фізико-математичних наук, професор, заслужений працівник освіти України.

Пізніше на базі кафедри теоретичної механіки були організовані кафедра прикладної теорії пружності та кафедра аерогідромеханіки.

За час свого існування кафедра теоретичної механіки зробила великий внесок у підготовку фахівців для народного господарства, наукових закладів и вищих навчальних закладів нашої країни. Випускники кафедри теоретичної та прикладної механіки Дніпропетровського державного університету є ядром механічних кафедр вищих навчальних закладів м. Дніпропетровська і Придніпровського регіону. Більш ніж 200 випускників кафедри теоретичної механіки захистили кандидатські дисертації.

У даний час на кафедрі працюють 12 викладачів, серед них 2 доктори наук та 9 кандидатів наук.

Кафедра теоретической и прикладной механики

Кафедра має тісні контакти з Інститутом геотехнічної механіки НАН України, Інститутом технічної механіки НАН України, Конструкторським бюро "Південне", Інститутом природокористування та екології НАН України, університетом штата Нью-Хемпшир (США), Падерборнським університетом (Німеччина) та інше.